Jesteś potrzebny

Pomóż w organizacji tego wielkiego wydarzenia w naszej dzielnicy – festynu, który będzie świętowaniem międzynarodowego spotkania na Zawodziu! W niedzielę 24 lipca 2016 przyjdź na 11:00 do kościoła na Mszę Świętą z udziałem Gości z Francji, a około 14:00 – na Ośrodek Sportowy „Słowian”, by pomóc w przygotowywaniu festynu i cieszyć się uczestnictwem we wspaniałej imprezie.

Potrzebujemy wolontariuszy do bardzo konkretnych zadań:

1. Logistyka

Potrzebujemy wolontariuszy, którzy będą gotowi do wszelkich działań związanych z zachowaniem płynnego przebiegu całej imprezy, utrzymywania porządku na terenie ośrodka, przenoszenia, ustawiania i rozdzielania potrzebnych materiałów, przygotowania terenu do rozpoczęcia festynu (także ewentualnie w piątek i w sobotę) i uporządkowania go po zakończeniu festynu (w niedzielę i w poniedziałek).

Poszukujemy także osób posiadających samochód dostawczy, które mogłyby przewieźć większy sprzęt.

2. Służba medyczna

Potrzebujemy wolontariuszy, którzy będą czuwać nad bezpiecznym przebiegiem imprezy, będą mieć dostęp do apteczki i koordynować korzystanie z niej. Mile widziane osoby, które posiadają przeszkolenie z udzielania pierwszej pomocy lub są w jakikolwiek sposób związane ze służbą medyczną.

3. Kulinaria

Potrzebujemy wolontariuszy, którzy zajmą się obsługą grilla, przygotowywaniem i rozdzielaniem produktów spożywczych oraz wody. Szukamy także chętnych osób, które upieką ciasta dla Gości i przyniosą je na miejsce imprezy.

4. Zabawy dla dzieci

Potrzebujemy wolontariuszy chętnych do pomocy przy różnorodnych zabawach i konkurencjach dla dzieci, które będą się odbywały podczas całego festynu równolegle z koncertami i zawodami sportowymi. Więcej szczegółów na temat tych animacji będzie można znaleźć na plakatach i stronach internetowych.

Podział zadań będą koordynować osoby odpowiedzialne za poszczególne obszary działania – przed festynem lub podczas jego trwania zgłoś się do nich, a na pewno otrzymasz stosowne wskazówki.

Wybierz coś dla siebie! Na pewno nie zakłóci to przyjemności przeżywania tego niecodziennego spotkania – danie czegoś z siebie pomnoży raczej radość z przebywania we wspólnocie z innymi. Zaproś też rodzinę, sąsiadów, znajomych. Nie może was zabraknąć na święcie całego Zawodzia!

Jak zgłosić się do pomocy?

1. Pobierz zamieszczony poniżej plik, dopisz się na listę i prześlij go na e-mail sdm.zawodzie@gmail.com:

2. Napisz po prostu na adres e-mail sdm.zawodzie@gmail.com swoje imię, nazwisko, numer telefonu i obszar działania, w który chcesz się włączyć (1. LOGISTYKA / 2. SŁUŻBA MEDYCZNA / 3. KULINARIA / 4. ZABAWY DLA DZIECI).

3. Wpisz się na papierową listę dostępną w naszym kościele w zakrystii lub na stoliku przy wejściu.

Liczymy na Ciebie!

Bez względu na to, ile masz lat i co potrafisz – liczymy właśnie na Ciebie. Dziękujemy za każde wsparcie i chęć podjęcia wspólnej, „gospodarskiej” odpowiedzialności za godne ugoszczenie pielgrzymów! Do zobaczenia na festynie!

Organizatorzy ŚDM Zawodzie 2016

Share This